Jak nastavit PC pro příjem internetu

Nově nainstalovaný počítač má nastaveno přidělování adresy IP automaticky, to je pro správné fungování v naši síti nezbytné. Pokud byl počítač již někde připojen je možné, že bude nastavení ručně změněno. V následujícím návodu Vám popíšu jak vrátit nastavení zpět. Pokud máte vše nastaveno správně a internet Vám nefunguje kontaktujte nás na 603700228. Před zavoláním si prosím zjistěte Vaši MAC a IP adresu, dle návodu „Jak zjistit MAC a IP adresu“

Nastavení TCP/IP se mění v okně „Připojení k místní síti vlastnosti“
V systému WindowsXP se k němu dostanete několika způsoby.
Pokusím se popsat univerzální postup, který by měl fungovat vždy.
1.    Klikněte na Start a následně na položku Ovládací panely. Objeví se Vám jedno z následujících oken.
Obr.1                                                                        Obr.2Ovládácí Panely  Ovládací Panely klasické
Pokud máte před sebou okno jako na obrázku 1, klikněte na text „Přepnout do klasického zobrazení“ (označil jsem červeným   puntíkem). Okno se změní jako na obrázku 2.

2.    V Ovládacích panelech klikněte dvakrát na ikonu „Síťová připojení“ (Obr.2 označil jsem červeným puntíkem) Objeví se okno „Síťová připojení“, zde dvojklik na „Připojeni k místní síti“. V okně „Připojení k místní síti – stav“ zvolte tlačítko Vlastnosti (Obr.3).

Obr.3                                                                        Obr.4
Sitova pripojeni    Vlastnosti

3. V okně „Připojení k místní síti – Vlastnosti“ vyberte „Protokol sítě internet (TCP/IP)“ a klikněte na tlačítko „Vlastnosti (Obr.4).
4. V okně „Protokol sítě internet (TCP/IP)-vlastnosti“ vyberte „Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky“ a Získat adresu DNS automaticky“ (Obr.5).

Obr. 5
Automaticky